На Донеччині відбувся збір з офіцерами-психологами, медиками та заступниками командирів підрозділів з морально-психологічного забезпечення військових частин ДШВ

З метою практичного навчання офіцерського та сержантського складу, своєчасному виявленню осіб з ознаками посттравматичних стресових розладів та наданні першої психологічної допомоги на базі 81 окремої аеромобільної бригади під керівництвом заступника командувача ДШВ з морально-психологічного забезпечення полковника Станіслава Павлушенка було проведено навчально-методичний збір з офіцерами-психологами, медичними працівниками та заступниками командирів підрозділів з морально-психологічного забезпечення військових частин ДШВ Збройних Сил України.

20180317_091938

 

Протягом тижня під керівництвом начальника відділення психологічної реабілітації військово-медичного клінічного центру, досвідченого психолога Тетяни Таран десантники засвоювали нові знання травмофокусованого напрямку психології, вивчали стратегії надання першої психологічної допомоги на полі бою, засвоювали техніки відновлення психофізіологічного та психоемоційного стану військовослужбовців, опанували правила оновлення здоров’я підлеглого особового складу та багато іншого.
Дуже корисним під час навчання стало спілкування в режимі скайп-зв’язку з координатором психіатричної служби медичного центру Бней Ціон в Хайфе (Ізраїль), керівником відділу надання екстреної психологічної допомоги, полковником запасу Алексом Маляром, який розповів про структуру та завдання, систему навчання та практику роботи служби Душевного здоров’я Збройних Сил Ізраїлю, а також практично виклав одну з моделей роботи психологів подолання психологічних розладів.

_dsc1351

Підводячи підсумки полковник Станіслав Павлушенко зазначив, що Україна переживає складний час власної історії. Вже четвертий рік триває озброєний конфлікт на Сході нашої країни і військовослужбовці Збройних Сил України відчувають на собі значний вплив негативних факторів сучасної гібридної війни.

Проведений навчально-методичний збір надав можливість озброїти офіцерів та сержантів практичними техніками та моделями підтримання та відновлення психічного здоров’я військовослужбовців.

– Сподіваюсь, що отримані знання будуть сприяти підтриманню морально-психологічного стану особового складу ваших підрозділів на рівні необхідному для виконання бойових завдань, своєчасному виявленню та наданню першої психологічної допомоги, відновленню психічного здоров’я особового складу, який має ознаки посттравматичних розладів!, – резюмував Станіслав Миколайович у фінальній частині навчально-методичних зборів.

По закінченню заходу, за результатами іспиту, військовослужбовцям було вручено сертифікати інструкторів з надання первинної психологічної допомоги.

Прес-служба 81 окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗС України

_dsc1347 20180317_091938  p1060059