Кращі водії-заправники – у воїнів-десантників

На базі однієї з десантно-штурмових бригад в районі виконання завдань відбувся фінальний етап професійного конкурсу «Кращий водій-заправник». До участі були делеговані кращі фахівці, визначені в своїх військових частинах.

10

Конкурсна програма передбачала складання заліків з матеріальної частини та знання заходів безпеки під час поводження з паливно-мастильними матеріалами, а також комплексну практичну частину – спершу за кермом автозаправника проїхати визначену дистанцію,  підготувати заправне обладнання та здійснити заправку армійської вантажівки, перевести обладнання в похідне положення, рушити на наступне місце, де здійснити правильне причеплення та евакуацію додаткового причепу-цистерни. Далі, за умовами змагань – етап надання невідкладної медичної допомоги умовному «пораненому» та його евакуація.

75

Окрім того, учасники фахових змагань складали залік з фізичної підготовки – біг на 100 метрів в спорядженні зі зброєю. Проходження всіх навчальних точок – з урахуванням часу і правильності виконання. За порушення – «штрафні» секунди. На кожному місці – чергові, які контролюють порядок та виконання вправ.

80

– В зоні, де ми знаходимося, чим швидше ми виконуємо всі нормативи, тим більше безпека  життя військовослужбовця, – наголошує начальник служби пального тилу Штабу Антитерористичної операції підполковник Ігор Пінчаковський,  –  пально-мастильні матеріали самі по собі є небезпечними, тому правильне виконання нормативів зберігає сам «продукт» і дає можливість заправити більшу кількість техніки. А значить – і виконати бойове завдання!

95

– Під час обстрілів танкісти ховаються у техніку, піхота має укриття, а водії-заправники – у русі, маючи від п’яти тонн палива в цистерні. Тому такі змагання – дуже важливі, підтримують наші вміння.  Для мене головне – послідовність дій, виконання завдань. Якщо знаєш, що робиш – все буде гаразд!, – розповідає головний сержант взводу підвозу ПММ.

21

Суддівській колегії з фахових спеціалістів служби паливно-мастильних матеріалів було нелегко визначити переможців – всі учасники показали належний рівень фахових знань і практичних вмінь. Невеликі огріхи у виконанні – через природне бажання зробити все якомога швидше – адже в бойових умовах час йде на секунди.

40

За результатами змагань на звання кращого водія-заправника всі три призових місця здобули військовослужбовці частин Десантно-штурмових військ. Вони були нагороджені цінними подарунками, почесними грамотами і отримали солодкі «призи». Очолив трійку лідерів військовослужбовець окремої десантно-штурмової бригади м. Миколаєва – вже вдруге визнаний кращим водієм-заправником військовослужбовець бригади молодший сержант  Володимир Прибиш.

95

Всі учасники професійного конкурсу «Кращий водій-заправник» показали міцні знання матеріальної частини довіреної їм техніки, високий рівень практичної навченості і виконали навчальні завдання змагань з урахуванням часу.  А значить, бойові машини будуть заправлені у визначений час у потрібному місці, підрозділи будуть мобільними, а поставлені завдання – виконані.

Прес-служба 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України

125 130 145 140 155