У Житомирі триває будівництво гуртожитків поліпшеного типу для військовослужбовців-десантників

У Житомирі водночас на територіях кількох військових містечок триває реалізація найбільш масштабного проекту будівництва гуртожитків для контрактників Десантно-штурмових військ за всю історію Збройних Сил України. Даний проект сам по собі є лише частиною створення нової інфраструктури.

dsc_7921З кожним днем кількість будівельних майданчиків зростає. Усі закупівлі проводяться виключно через систему державних закупівель ProZorro.

Будівництво житла для десантників – це питання, яке знаходиться на особистому контролі у керівництва держави, адже саме в  місті Житомир буде збудовано вісім гуртожитків для близько тисячі військовослужбовців Десантно-штурмових військ ЗС України.

dsc_7925«Нові гуртожитки поліпшеного типу для військовослужбовцівконтрактників – це підхід, який дасть змогу якнайшвидше вирішити проблему забезпечення житлом молодих воїнів. Слід зазначити, що кожен військовослужбовець має право на забезпечення житлом або ж  отримувати грошову компенсацію за піднайом відповідно до закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, ­- відзначив командувач Десантно-штурмових військ генерал-лейтенант Михайло Забродський.

Від закладки фундаменту майбутнього гуртожитку десантників 95 бригади минуло всього чотири місяці – а вже в чотирьох будівлях швидко «виросли» два поверхи, а в одній навіть розпочали крити дах.

dsc_7919На кожному новозбудованому гуртожитку працюють десятки будівельників, два крани і чимало іншої спецтехніки. Представники підрядників стверджують – вони випереджають затверджені терміни. В грудні всі роботи мають бути завершені і близько тисячі контрактників заселять ці приміщення.

За словами виконавця робіт об’єкту військового містечка №80  Миколи Єфремова  лише на перший погляд ці гуртожитки типові. Архітектурно-інженерні рішення тут індивідуальні, залежні від місцевого клімату, особливостей ґрунтів, їх гідрологічного режиму, сейсмічності тощо. Стандартна лише «коробка». Це службове житло з хорошими умовами.

На спорудження кожного гуртожитку відведено 210 днів від початку робіт. Введення в експлуатацію цих будівель з окремим виходом в місто сплановано вже до кінця 2018 року.

Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України

dsc_0014dsc_7940 dsc_7944dsc_7933dsc_0016