Миколаївські десантники провели заняття з бойової підготовки зі стрільбою на полігоні

На вогневих рубежах  полігону виконувалися вогневі вправи зі стрілецької зброї, колективного озброєння – автоматичних гранатометів АГС-17 та крупнокаліберних кулеметів ДШК, озброєння бойових машин. Практичні навички відпрацювали екіпажі бронетранспортерів БТР-80. Навідники-оператори бойових машин  уражали цілі з кулеметів КПВТ та ПКТ. 00

Особовий склад підрозділів виконував приведення штатної зброї до нормального бою, в тому числі і коліматорних прицілів, після чого проводилися контрольні  стрільби. Одним з навчальних завдань на вогневих рубежах було своєчасне виявлення груп цілей «противника» (мішені на радіокерованих підйомниках) і прийняття відповідного рішення на їх знищення.  Чергові спостерігачі на вогневих рубежах вели спостереження за своїми секторами і виявляли будь-яку активність «противника». Потім негайна доповідь командиру – про характер виявленої цілі, орієнтир, її швидкість та напрям руху, відстань. Після чого командир приймає рішення – в залежності від характеристик  цілі визначає,  якими вогневими засобами її буде знищено і віддає наказ.  

Із замаскованих позицій перебіжками висуваються розрахунки кулеметів ДШК, гранатометники з прикриттям, розрахунки гранатометів АГС-17. На рубежах відкриття вогню заряджається зброя, і за командою десантники – стрільці, кулеметники, гранатометники, номери обслуги колективного озброєння, навідники-оператори бойових машин – зосередженим вогнем знищують свої цілі. 110

Командир підрозділу у ході навчального бою керує діями підлеглих, визначає черговість ведення вогню, коригує вогонь, дає нові ввідні. Наприклад, раптова зміна вогневої позиції – бійці, прикриваючи один одного, скритно переміщуються на декілька метрів по фронту, облаштовують позиції і знову готуються до відкриття вогню. Ще одна ввідна – умовний «поранений» на позиції. Бійці визначають характер «поранення», імітують надання невідкладної медичної допомоги «постраждалому», зупиняють «кровотечу», і, прикриваючи, евакуюють побратима з «червоної» зони. Заходи бойової підготовки проходили дуже динамічно, швидко, в умовах задимлення та розривів засобів імітації, з елементами стресу.

205Інструктори – досвідчені, знаходяться поряд, навчають, показують,  правильний порядок дій, вказують на можливі помилки. «Сьогодні ми тренуємося, і тому ми знаходимося поряд, можемо підказати. У бойових умовах на ваших позиціях ви діятимете самі, тому діяти повинні швидше, злагодженіше, по-справжньому. Всі ваші рухи та дії повинні бути усвідомленими, швидкими і скритними, тоді у реальних умовах ви не будете втрачати ані секунди, залишитесь живі і виконаєте поставлені завдання» – пояснює керівник на навчальному місці. Навчальні цілі засобів бойової підготовки були досягнуті. 

Прес-служба 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України 1050170803018019605

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.