Експертиза ДНК не підтвердила, що «Амріддін» – це прапорщик Ігор Бєлокуров. Однак є надія, що він може бути іншим зниклим безвісті українським солдатом

На весні цього року, Інтернет колихнула звістка, що в Афганістані група геологів випадково зустріла чоловіка типової слов’янської зовнішності, зовсім не схожого на своїх співвітчизників. Геологам він відрекомендувався як Амріддін, та сказав кілька слів на українській мові: «Волин» та «колодяз».

Відразу ж в Україні, ветеранами афганської та російсько-української війни розпочалася робота щодо встановлення даної особи, можливо зниклого безвісті військовослужбовця під час війни в Афганістані. Так була сформована пошукова група «Пернач», до складу якої увійшли ветерани Десантно-штурмових військ Олег Чуйко, його брат Андрій Чуйко та Олександр Денисов.

Всі факти свідчили про те, що Амріддін може бути уродженцем Волинської області, прапорщиком Ігорем Бєлокуровим. У 1988 році під час бойового зіткнення з моджахедами в районі міста Кандагар він потрапив в полон.

Були численні перемовини, різні зустрічі, незліченна кількість оббитих порогів та експедиція до країни вічних війн, суворих гір та пісків. Там ветеранам все ж таки вдалося відшукати Амріддіна та взяти у нього зразки ДНК експертизи. До речі, його голова та тіло вкрите шрамами, а від контузії була втрата пам’яті, скоріше за все глибока амнезія.

– Загалом, у Амріддіна були взяті та проведені дві ДНК експертизи, – розповідає заступник Голови правління Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та АТО Олександр Денисов. – Перша не підтвердила, що він є Ігор Бєлокуров. Однак друга експертиза свідчить, що він на 53 відсотки є українцем, можливо іншим зниклим безвісті військовослужбовцем.

– Загалом, більше 80-ти українців, які воювали в Афганістані потрапили в полон. Нажаль, подальша доля 20-ти військовослужбовців, до сих пір залишається невідомою. Проте є надія, що саме Амріддін може бути одним із них, – сказав Олександр Денисов. – Ми і надалі продовжуємо працювати в цьому напрямку, адже десант своїх не залишає.

Прес-служба командування ДШВ ЗС України

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.