«Веселий»: Кіборг останньої ротації у Донецькому аеропорту

6 січня 2015 року в донецькому аеропорту відбувається ротація. Як показали подальші події — вона ж і остання. Найбільшим підрозділом, який зайшов того дня в ДАП, була десантно-штурмова рота капітана Віталія Любенка, з позивним «Веселий».

50751113_2198279156900764_2325762930093588480_n

«10 січня ситуація стала критичною. Бойовики викотили на пряму наводку кілька танків, які почали розстрілювати новий термінал та диспетчерську вежу. П’ять днів з ранку до вечора танки безперервно вели вогонь. Згодом вежа впала, дуже шкода вона ж була нашими очима», – розповідає «Веселий».

Новий термінал – непридатна для оборони будівля. Там багато легких матеріалів, таких як гіпсокартон, скло. Не було таких потужних бетонних стін, як у тому ж старому терміналі. Новий термінал весь прострілювався.

Бетонними там були лише опори і металоконструкції.
Тож барикади по периметру доводилося робити зі сміття та всього, що можна було знайти: якісь матеріали, стільці, коробки, столи навіть знайшли якийсь великий пилосос. Натомість потрібні були мішки з піском, які можна було туди завести під час затишшя. А так після вибухів там все познищувало.

e15c33d86d39bd21dbdc2ad6787fed2f7a392f0b

«16 січня я вибіг на вулицю за згорілий МАЗ, що стояв неподалік входу в термінал. Хотів провести хоч якусь розвідку, аби знати, що діється над нами. Ліг під колесами — не видно нічого. Заліз у кузов — також погано. Дивлюся, а по парапету четвертого поверху йдуть кілька російських найманців. Світять ліхтарями собі під ноги. Тут до мене підбігає мій старшина — він побачив, як я виходив з термінала. Ми стали між кабіною і кузовом МАЗа, і я першою чергою знищив одного з них. Ледве встигли укритися за машиною, як найманці почали стріляти у відповідь. І щойно я сказав старшині, що нам час вшиватися, прилетіла граната з ВОГ-25. Відразу оглух на одне вухо як потім я дізнався у мене лопнула барабанна перетинка, пробило руку, бік посікло осколками. Дуже боляче було, ледве втримався, щоб не кричати. Але результат розвідки все ж був. Я сказав своїм, де саме рухаються бойовики, відповідно, де їх слід очікувати.З Донецького аеропорту меневивезли»,- згадує капітан Любенко.

Після поранення Віталій дві доби перебув у непритомному стані, втратив дуже багато крові. Про падіння ДАПу Віталій дізнався з телевізора так як знаходився у лікарні.

50257029_295642310990209_7852416195343941632_n

За мужність, проявлену при обороні донецького аеропорту, «Веселого» нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та почесною відзнакою начальника Генерального Штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За досягнення у військовій службі» ІІ ступеня.

Війна на Сході України для «Веселого»не закінчилася нині він боронить Донбас у складі оперативно-тактичного угрупування «Схід», та запевнює, що буде боротися з терористами до останнього найманця.

Юлія Федоренко, Прес-служба командування ДШВ ЗС України

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.