Житомирські десантники підкорюють небесну блакить

На площадці приземлення Сінгури, що поблизу міста Житомира, військовослужбовці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та інших військових частин Десантно-штурмових військ ЗС України під час планових заходів з бойової підготовки виконують стрибки з парашутом.

781a7828

Десантування особового складу здійснюється з транспортно-бойового вертольоту Мі-8 армійської авіації Сухопутних військ з висоти 600 метрів. Також, свій перший крок у відкриту рампу здійснило чимало першоразників з висоти 800 метрів.

781a7825

«До вертольоту десантники рухаються бігом, щоб завантаження групи проходило максимально швидко. У бойових умовах швидкість і злагодженість завантаження десанту — це запорука безпеки як екіпажу вертольоту, так і десантників, а значить — і успішного виконання поставленого завдання», – розповідає керівник стрибків майор Петро Маснюк.

781a7910

Слід зазначити, що напередодні стрибків, десантники пройшли курс повітрянодесантної підготовки, відпрацювали усі елементи наземної підготовки на тренажерах повітрянодесантних комплексів, вивчали матеріальну частину людських десантних парашутів, дії десантників на борту літального апарата, в повітрі та у момент приземлення, а також самостійно виконали укладку своїх парашутів.

781a7915

«Я навіть уявити собі не міг, що в той момент коли я покину борт вертольоту у мене на секунду подих затримається, це неперевершено, така краса і відчуття вільного птаха», – з перехоплюючим подихом згадує першоразник Дмитро.

781a7925

Завершилося виконання стрибків з парашутом традиційною посвятою першоразників у парашутисти.

781a7917

Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України