81 окрема аеромобільна бригада

dsv_81_emblem_color
Історія створення

07 жовтня 2014 року спільною директивою Міністра оборони України та начальника Генерального штабу України Збройних Сил України було прийнято рішення про створення 81 окремої аеромобільної бригади.

 До складу бригади входять:

  • управління, основні підрозділи та підрозділи забезпечення;
  • 5 батальйонна тактична група;
  • 90 окремий аеромобільний батальйон імені Героя України старшого лейтенанта І.Зубкова;
  • 122 окремий аеромобільний батальйон.

Бойовий прапор бригаді вручено Президентом України 24 серпня 2015 року.

День військової частини встановлено 7 жовтня.

З початку формування 81 оаембр дислокується безпосередньо в зоні АТО, в Донецькій області. Сьогодні управління бригади, основні підрозділи та підрозділи забезпечення розташовані у м. Краматорськ, 5 бтгр у м. Святогірськ, 90 оаембр ім. Героя України старшого лейтенанта І.Зубкова у м. Костянтинівка, 122 оаемб у м. Дружківка.

Бойовий шлях 81 окремої аеромобільної бригади розпочався у листопаді 2014 року з боїв за Донецький аеропорт імені С. Прокоф’єва та продовжився обороною н.п. Опитне та Водяне аж до березня 2016 року. Окрім того, в січні 2016 року підрозділи бригади виконували бойові завдання поблизу н.п. Зайцеве, що біля Горлівки, після чого була оборона н.п. Новгородське, 8 місяців безперервних боїв з проросійським бойовиками у промисловій зоні Авдіївки, а у грудні 2016 – захист Української землі  на Світлодарській дузі.

З березня і по липень 2017 року військовослужбовці 90 окремого аеромобільного батальйону імені Героя України старшого лейтенанта І.Зубкова тримали оборону поблизу смт. Тарамчук, Мар’їнського району Донецької області.

Безповоротні втрати 81 оаембр з 2014 року складають 98 чоловік.

З початку свого існування у 81 окремій аеромобільній бригаді нагороджено державними нагородами 308 військовослужбовців, з них 3 Героя України: старший лейтенант Іван Зубков, молодший сержант Ігор Зінич та солдат Ігор Брановицький – посмертно. Відомчими нагородами Міністра оборони та начальника Генерального Штабу Збройних Сил України нагороджено 844 військовослужбовця.

Керівний склад

kotenko_forma-225x300  полковник
КОТЕНКО Артем Павлович
skred_forma-225x300  

підполковник

СКРЕД Валерій Вікторович

 

zastupnik-komandira-brigadi-pidpolkovnik-lixman-oleksandr-viktorovich підполковник

ЛИХМАН Олександр Вікторович

griciv_forma підполковник

ГРИЦІВ Віталій Ігорович

babenko_forma підполковник

БАБЕНКО Олександр Юрійович

 bondarenkoo_forma підполковник

БОНДАРЕНКО Сергій Анатолійович

zastupnik-komandira-brigadi-z-artileri%d1%97-nachalnik-artileri%d1%97-pidpolkovnik-lanovij-maksim-borisovich підполковник
ЛАНОВИЙ Максим Борисович
skripka-roman-georgijovich підполковник
СКРИПКА Роман Георгійович