Найкращі танкісти Збройних Сил України проходять службу в лавах 25-ї окремої Дніпровської повітрянодесантної бригади ДШВ (фото + відео)

Сьогодні, 8 вересня на Чернігівщині відбулося нагородження переможців змагань на кращий танковий взвод Збройних Сил України – воїнів-танкістів 25-ї окремої Дніпровської повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ.

02

Протягом тижня, на полігоні неподалік селища Гончарівське, що на Чернігівщині, найкращі танкісти країни боролися за звання кращого. Зокрема володарі сталі та вогню 17-ї окремої танкової Криворізької бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, 25-ї окремої Дніпровської повітрянодесантної бригади, 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького, 36-ї окремої бригади морської піхоти, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 95-ї окремої десантно-штурмової бригади та Національної Гвардії України.

dsc_0006

В ході змагань танкісти демонстрували свої вміння та навички під час водіння бойових машин, виклику вогню артилерії, снайперської стрільби з танків, танкову карусель та проведення розвідки цілей. Також до програми змагань було включено медичну евакуацію та стрільбу зі штатної стрілецької зброї.

Під час проведення урочистої частини, начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко нагородив переможців змагань Перехідним кубком – макетом танку Т-34-85 танковий взвод 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ДШВ. Також переможцям були вручені грошові сертифікати та відзнаки.

dsc_0053

– Цю перемогу ми присвячуємо усім воїнам, які загинули на Сході нашої держави, захищаючи її незалежність, – відзначив командир танкового взводу 25-ї окремої Дніпровської повітрянодесантної бригади лейтенант Ярослав Лаврієнко.

Під час брифінгу, генерал армії України Віктор Муженко повідомив, що введення до складу частин Десантно-штурмових військ танкових підрозділів було дуже важливим та необхідним кроком, враховувався набутий бойовий досвід та специфіка виконання завдань цього окремого роду військ.

dsc_0087

– До речі, наш досвід перейняли не лише партнери країн НАТО, а і противник, зокрема повітряно-десанті війська Російської Федерації, – відзначив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України.

Своєю чергою, заступник командувача Десантно-штурмових військ з підготовки полковник Олег Гуть розповів журналістам про необхідність, застосування та підготовку танкових підрозділів українського десанту.

– Під час бойових дій у 2014 році, нам були лише придані танкові підрозділи із частин Сухопутних військ, які в боях показали велику майстерність. Але нам хотілося мати свої. Адже кожен військовослужбовець не в залежності від своєї спеціальності, повинен жити та дихати тим настроєм, який панує в Десантно-штурмових військах, – розповів полковник Олег Гуть. – Була змінена організаційно-штатна структура, і в кожну частину був введений танковий підрозділ. І ми опанували цю спеціальність досить добре. Про це свідчать різні навчання, виконання завдань та змагання на кращий танковий взвод. Минулого року ми зайняли друге місце, а цього – перше, довівши свою майстерність в запеклій боротьбі.

dsc_0142

На завершення змагань відбулися демонстраційні тактичні навчання з бойовою стрільбою зведеної танкової роти в різних видах бою. А також водінням бойових машин на танкодромі за участі танкового підрозділу 95 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України.

Необхідно відзначити, що переможці цьогорічних змагань також здобули право наступного року представляти Україну на міжнародних змаганнях Strong Europe Tank Challenge – 2019 у Німеччині.

Вітаємо наших володарів сталі та вогню  з наступаючим святом – Днем танкістів! Слава воїнам-танкістам Десантно-штурмових військ!

Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України

02 dsc_0006 dsc_0008 dsc_0015 dsc_0031dsc_0033 dsc_0053 dsc_0063 dsc_0067 dsc_0080 dsc_0087 dsc_0091 dsc_0093 dsc_0095dsc_0101 dsc_0106 dsc_0122 dsc_0142 dsc_0147