У Житомирі відбулися збори з психологами військових частин ДШВ

Впродовж двох днів на базі 199 навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України проходили навчальні збори з психологами підпорядкованих військових частин ДШВ.

_dsc0577

Головною метою заходу стало удосконалення професійної підготовки психологів, можливість обмінятися практичними порадами, досвідом психологічної роботи у частинах ДШВ та визначення завдання на подальше удосконалення психологічної складової у системі морально-психологічного забезпечення, обговорення питання дотримання вимог Етичного кодексу психолога та необхідність зустрічей в форматі індивідуальних та супервізійних груп.

_dsc0603

Як зазначив під час заходу керівник зборів – заступник командувача Десантно-штурмових військ ЗС України з морально-психологічного забезпечення полковник Олександр Пухальський, бойовий досвід під час війни на Сході України показав, що одним із головних показників боєздатності Збройних Сил є морально-психологічний стан особового складу.  

_dsc0604

– Формування, підтримання та відновлення морально-психологічного стану десантників безпосередньо залежать від якості організації психологічного забезпечення, за яке безпосередньо відповідають офіцери-психологи, – зазначив він.

_dsc0580

Також, велику увагу фахівці-психологи звернули на мотивуючі та демотивуючі фактори участі військовослужбовців у бойових діях, психологічну підготовку до дій в екстремальних умовах, а також навчанню офіцерів-психологів навичкам резільєнтності, кризовому втручанню та техніці аналізу стресу з врахуванням досвіду військових психологів армій країн НАТО.

_dsc0606

Крім того, під час зборів, психологи практично відпрацювали алгоритм проведення професійно-психологічного відбору кандидатів на військову службу за контрактом у лави Десантно-штурмових військ ЗС України.

_dsc0607

За словами офіцера управління морально-психологічного забезпечення командування Десантно-штурмових військ ЗС України, проведення подібних заходів обов’язково сприятиме підвищенню професійного рівня фахівців, можливістю обміну досвідом та інтеграцією отриманої інформації з урахуванням специфіки повсякденної діяльності військових підрозділів, вдосконалення навичок в поведінці індивідуальної та групової роботи з військовослужбовцями, а також популяризація, важливості ролі психолога в Збройних Силах України та в Десантно-штурмових військ ЗС України в цілому.

_dsc0596

Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України