Майбутні офіцери-розвідники знищили умовного противника з озброєння БМП-2

У Військовій академії (м. Одеса) в умовах карантинних заходів триває навчальний процес. Напередодні курсанти другого курсу факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення демонстрували свої вміння у стрільбі з озброєння БМП-2.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Перед тим у навчальних класах курсанти вивчали тактико-технічні характеристики та бойові можливості 30-мм гармати 2А42 та кулемета 7,62-мм ПКТ. Дізналися про особливості застосування озброєння БМП-2 в різних бойових умовах, зокрема під час проведення розвідувальних операцій, наступальних і захисних дій.

Після інструктажу із заходів безпеки та визначення навчальних завдань лунає команда керівника стрільб: «До бою!» Курсанти біжать до бойових машин і займають місця згідно з бойовим розрахунком.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Вправа стрільб передбачає виконання нормативу з ведення вогню зі штатного озброєння БМП-2 з підготовлених вогневих позицій по легкоброньованих цілях, а також захисних укріпленнях умовного противника з відстані від 500 до 2000 метрів. Після доповіді про готовність до стрільби розрахунки відкривають вогонь. Автоматичні 30-мм гармати заповнюють весь простір оглушливим звуком розривів. Груди землі здіймаються в повітря. Тріски від дерев’яних мішеней летять далеко навсібіч, демонструючи прицільність влучань. Далі звучить команда: «Виявлена піхота противника. Знищити!» Розрахунки миттєво відкривають вогонь з кулеметів ПКТ. Трасувальні кулі коректують напрямок ведення стрільби. Незабаром рацією передають команду: «Відбій!» Курсанти вишикувалися біля БМП і командири доповідають про виконання вправ.

Світлина від Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Як повідомив керівник практичних стрільб, екіпажі впоралися із завданням. Усі цілі умовного противника були знищені. Більшість курсантів отримали оцінку «відмінно». Надалі на розвідників і спецпризначенців Військової академії (м. Одеса) очікують нові випробування…

Факультет ПС Десантно-Штурмових Військ
Фото Денис Єщенко
Олександр Кіндсфатер, Кореспондент АрміяInform