На території 80 окремої десантно-штурмової бригади функціонує унікальний Воєнно-історичний музей

18 травня в Україні відзначається Міжнародний День музеїв. Це свято має безумовно загальнонаціональну вагу та свідчить не лише про багату спадщину країни, але й про її вміння зберігати та примножувати історичні надбання, підкреслювати свою самобутність та автентичність.

98341558_571506086841010_3130535034226737152_n

Вже 55 років у Львові діє унікальний Воєнно-історичний музей, що налічує близько 12 тисяч експонатів. Раніше музей був розташований неподалік від Монументу Слави та називався «Музей історії військ Прикарпатського військового округу». Пізніше експозиція була розгорнута в спеціально спорудженому комплексі, у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, а вже в 1995 році музей переїхав на територію 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ.

– Сьогодні в музеї зберігаються оригінальні та унікальні експонати. Фонди закладу містять велику збірку фотодокументів та листів, що мають надзвичайно важливу історичну цінність. Крім цього, тут представлені картини на військову тематику відомих українських художників, різноманітні ордени та нагороди, – розповідає завідувач музею Сергій Омелянович Паліса та додає, що найбільшою гордістю є саме колекція зброї – На сьогоднішній день в нашому музеї знаходиться більше ніж 400 одиниць різної зброї, в тому числі це і зброя що використовувалась під час І та ІІ світових воєн, – зауважує він.

Значне місце в музеї відведено під експозицію, що присвячена сучасній україно-російській війні на сході України. Тут зберігається бронежилет Героя України генерала-майора Андрія Трохимовича Ковальчука. – Саме в цьому бронежилеті Андрій Ковальчук проривався до Луганського аеропорту та був поранений, – розповідає пан Сергій, та показує слід від кулі на бронежилеті біля самого серця.

В музеї минуле тісно переплелося з сучасним, і цим самим створило незабутій колорит. Неподалік від реконструкції січового стрільця ХХ століття, козака-піхотинця Запорізької Січі та княжого воїна ХII століття постать нашого розвідника в маскувальному костюмі, який власними руками сплели діти Городоцької загальноосвітньої школи, саме цей одяг оберігав військовослужбовця в найнебезпечніші моменти життя.

Музей завжди співпрацює з іншими відомими музеями Львова. В минулому році спільно з Львівським музеєм історії релігії демонстрували біля 100 музейних предметів серед яких і колекція нарукавних знаків військовослужбовців, і речі що були пов’язані з душпастирською роботою в АТО. Серед усіх цих здобутків, є один особливий – лист-оберіг написаний дівчинкою з Полтави. Саме колись цей лист врятував життя військовослужбовцю, захистив його від ворожої кулі.

З впевненістю можемо сказати, що історичні надбання не можуть бути забуті сучасниками, вони допомагають осягнути істину, не розгубитися у вирі сьогодення. Зрештою, без розуміння минулого не зрозумієш сучасного. Отож, від щирого серця вітаємо працівників музею з професійним святом та бажаємо їм нових відкриттів, оновлень музейних зібрань, розширення наукових горизонтів, наснаги та терпіння в роботі.

Вітаємо працівників музейної галузі із професійним святом – Міжнародним Днем музеїв!

Пресслужба 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ