«Ми націлюємо бригаду працювати за стандартами НАТО» – генерал-майор Андрій Ковальчук

Відпочинок річ відносна, особливо коли ти військовослужбовець, а тим більше  служиш у десантно-штурмових військах. Тут навіть у пункті постійної дислокації є місце постійному вдосконаленню бойових навичок. Наприклад, воїни окремої десантно-штурмової бригади днями розпочали масштабні командно-штабні навчання, покликані відпрацювати деякі питання, що допоможуть у реальному стримані навали російсько-терористичних військ і звільненню захоплених земель України. Протягом трьох днів бригада має виконати поставлене перед нею завдання, та максимально швидко і з мінімальними втратами подолати всі перешкоди.

104229099_896442797527460_1836387263204177084_n

– Ми готувались до проведення цього навчання дуже ретельно, – розповів генерал-майор Андрій Ковальчук. – І врахували чимало питань, з яким можуть зіткнутись у реальному житті наші бойові підрозділи.

Наприклад, в одній із ввідних  у кількох воїнів підрозділу, що тільки почав свій марш, було виявлено COVID-19. Від командира вимагалось негайного рішення, адже під загрозою опинялось виконання бойового завдання всієї бригади. Взагалі цього разу ввідні були дійсно не очікуваними та життєвими. І спостерігачі вимагали від командирів рішень, які могли б вплинути на цілком реальну ситуацію.

104334434_896442727527467_3960917499149656654_n

– Важливо, щоб командири були готові до зміни обстановки і ухвалювали виграшні рішення, – продовжив генерал-майор Андрій Ковальчук. – Крім цього, ми націлюємо бригаду працювати за стандартами НАТО.

За словами генерала, за останні шість років ця бригада зробила значний крок у перед. Уже проведено низку організаційних заходів, що наблизили нас до стандартів НАТО, але є ще чимало питань. Та їх десантники вирішать з притаманним для них завзяттям і якістю.

Також суттєвою відмінністю цих навчань є те, що разом із управлінням всі підрозділи бригади відпрацьовували поставлені завдання  майже у реальному часі. Зокрема перевірялась та запускалась техніка, розгортались розрахунки мінометів, РЕБ, і навіть тилові підрозділи перевіряли можливість забезпечення бригади всім необхідним.

– Ці навчання – дуже корисний досвід для всіх нас, – зазначив підполковник Андрій Оринчин. – Вони дозволяють командирам усіх ланок зрозуміти, які рішення і коли потрібно ухвалювати. Звичайно, набутий досвід ніколи не буде зайвим під час виконання вже реальних завдань.

Taras GrenІнформагентство АрміяInform