Сказати «Дякую» воїнам можна по різному: Прапор для десанту і випуск, як у військовій академії!

АрміяІnform часто-густо публікує матеріали про зачинання у різних військових колективах новітніх мілітарних традицій. У кожному підрозділі вони свої: хтось загалом йде у гори після чергового повернення з передової, дехто – щороку у визначний день біжить крос на честь пам’яті полеглих побратимів.

117755821_936699760168430_4244519445457615755_o

Військові роблять багато чого нового, аби ментально якнайдалі відійти від «совка» та його сміттєвих «воєнних вибриків» на кшталт купання у фонтанах, чи колективного розпивання алкоголю навстоячки «за прекрасних дам». І це добре, що ми крок за кроком упевнено віддаляємось від темряви у нашій колективній свідомості.

Втім, не лише саме військо набуває унікальних нових традицій та звичаїв, пов’язаних з мілітарними явищами. Ми, військові, живемо в соціумі. І є його невіддільною частиною. Тож логічно, що прості українці, що не мають дотику до армії, у своїй діяльності прагнуть віддати шану захисникам. Подекуди це прагнення набуває системності. Відтак, зароджується традиція по-особливому, але щиро сказати «Дякую!» оборонцям України. Ми обов’язково розповідатимемо про такі звичаї у суспільному житті, бізнесі, громадській діяльності.

117606150_936699763501763_7348833400587767462_o

…Шкільний випускний. Готові зробити перший крок у доросле життя старшокласники, напевно, понад усе чекають цієї миті весь останній навчальний рік. Отримати атестат про повну середню освіту і… кроком руш: хто до студентської лави, хто працювати, а хтось й на військову службу. Цього року через пандемію COVID-19 львівським школярам не судилося яскраво і весело відгуляти випускні бали. Максимум – непишна процедура вручення дипломів. Та й та – з урахуванням карантинних вимог: маски, рукавички, соціальна дистанція.

117606150_936698493501890_7991169246844932958_o

Щоби подія лишилась у пам’яті, випускники львівської державної комунальної середньої школи №3 пішли за прикладом Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

– Вручення шкільного атестата, фактично, це перша доросла подія в житті молодих українців. Вона мусить запам’ятатися. А оскільки пандемія небезпечної хвороби внесла корективи в наше повсякдення, ми змушено відмовились від практики звичайних випускних. Але залишити молодь зовсім без згадок про цей день – було б неправильно, – говорить завуч школи №3 Марія Степанова. – Ми постійно відстежуємо події, які відбуваються в українському війську, адже чимало наших випускників є учасниками АТО/ООС. Ми бачили цьогорічну надзвичайно урочисту, продуману і пам’ятну церемонію випуску молодих офіцерів у львівській Національній академії сухопутних військ. Кажуть, що так само випускаються й кадети-американці у Вест-Пойнті. Тож вирішили і ми вручити дипломи випускникам просто неба. Крім того, наші хлопці та дівчата, перед тим, як піти зі школи, на знак вдячності вирішили підписати іменний Прапор України воїнам-десантникам 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ.

І справді, вручення атестатів про шкільну освіту відбулося майже за військовим кодом. Як і новоспечені лейтенанти, колишні вже школярі, очікували своєї черги отримати диплом, сидячи на стільчику, у шкільному дворику. З безпечної відстані за врочистим моментом у житті дітей спостерігали горді батьки. До слова, єдину золоту медаль цьогорічного випуску здобула донька офіцера-піхотинця Дарина Бойко! А згодом випускники підписали й передали воїнам прапор від усього шкільного випуску.

Цю традицію, яку започаткували цьогорічні випускники львівської СШ №3, дирекція навчального закладу прагне зберегти й щороку передавати до одного з підрозділів ЗСУ національний прапор, як знак вдячності й шани від випускників за можливість у мирі та спокої завершити навчання і розпочати доросле життя.

Прапор України вже, до слова, передали до десантної бригади. Подарунок від львівських школярів прийняв особисто комбриг полковник Володимир Шворак. Десантники сердечно подякували молоді за чітку громадянську позицію й те, що вони не забувають військо!

Полковник Володимир Шворак також запросив усіх охочих випускників школи, хто відчуває сили й бажання бути десантником, ставати до лав львівських марунових беретів.

Володимир Скоростецький Vla Skor, Кореспондент Інформагентство АрміяInform