На Львівщині контрактниками комплектують насамперед ДШВ і бойові частини

Як повідомляла АрміяInform, за підсумками третього кварталу Львівщина виконала план з призову контрактників на 135%! За словами обласного військового комісара полковника Олександра Тіщенка, серед головних чинників вибору саме професії військового – пристойне грошове забезпечення і достатньо високий соціальний пакет, який гарантує держава своїм захисникам.

«Нині впевненіше почуваються люди, які мають державну роботу, зокрема, і військові»

– Із цим не можна не погодитися. Особливо переваги військової служби люди відчули під час перших місяців карантину, який уряд оголосив задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Тоді малий і середній бізнес фактично зупинилися. Навіть з-за кордону почали повертатися заробітчани, бо і там зупинилося багато підприємств. І досі бізнес і пересічні громадяни не можуть оговтатися від удару пандемії. А впевненіше наразі почуваються люди, які мають державну роботу, зокрема, і військові, – зауважив військком Дрогобицько-Бориславського ОРВК полковник Микола Лисак.

За підсумками третього кварталу цей військкомат перевиконав план набору контрактників на понад 15%: замість 55 людей набрав 64. Отже, зробив внесок у загальний результат області. Поряд зі сприятливою ситуацією на ринку праці колектив військкомату бачить успіх у копіткому і системному пошуку кандидатів, агітації на військову службу за контрактом, чесності і прозорості процесу відбору претендентів.)

«Перш ніж підписати контракт, рекомендуємо завітати до частини, поспілкуватися з військовослужбовцями»

– По-перше, кожен громадянин, який приходить до військкомату, одразу стає потенційним контрактником. Йому розповідають про грошове забезпечення армійців і соцпакет, який гарантує держава, зокрема, про додаткові виплати і соціальні гарантії під час виконання завдань в операції Об’єднаних сил. По-друге, триває потужна агітаційна робота поза межами військкомату. Наш камуфльований намет є на всіх державних святах і урочистостях, що відбуваються як у Дрогобичі, так і інших містах територіальної відповідальності. Тобто там, де відбуваються головні заходи з найбільшим скупченням людей. Щодо чесності і прозорості, то навіть якщо людина бажає підписати контракт, рекомендуємо їй спочатку завітати до військової частини, поспілкуватися з військовослужбовцями, які там служать, та командуванням. Адже краще один раз побачити, ніж двадцять разів почути. І лише потім остаточно вирішувати. Тоді не буде ні розчарувань, ні реплік «а ви нам про це не говорили!», – розповів про підхід до рекрутингу полковник Микола Лисак.

«Самі військові – найкраща реклама армійської служби»

За його словами, надзвичайно позитивним моментом є той факт, що на території райцентру розташована військова частина. Тут завжди є вакансії, а головне – самі військові є найкращою рекламою армійської служби. Адже вони залюбки розповідають краянам, рідним, друзям, гостям про перспективи і реалії своєї служби. Маючи інформацію з першоджерела, люди чітко усвідомлюють перспективи, всі «за» та «проти».

– Тим, хто хоче підписати контракт, насамперед пропонуємо службу в Десантно-штурмових військах, після цього – у бойових частинах оперативного командування «Захід». До речі, переважна більшість погоджується, і саме там проходить військову службу, – наголошує районний військком.

Щодо жінок, то цього року їх відібрали небагато. Але були й такі, які без вагань залишали домівку і переїздили до місця служби.

Як зазначають у військкоматі, цього року відчувається тенденція до збільшення кількості людей, які хочуть служити. Але їх однак слід знайти. Часто люди просто хочуть, а крок зробити не наважуються. І саме таких варто відшукати, надати повну інформацію і скерувати до обраної мети.

– У тому й полягає наше завдання. Дотримуватимемось нашого алгоритму дій – буде й результат з набору людей на військову службу за контрактом, – насамкінець зазначає військовий комісар Дрогобицько-Бориславського ОРВК полковник Микола Лисак.

Кореспондент АрміяInform